seminarium

Wyceny na rynku kapitałowym

28 marca 2018, Sala FORUM, budynek GPW, ul. Książęca 4, Warszawa

pobierz plik ics

Spis treści

Formularz zgłoszeniowy- usuń + dodaj uczestnika

Zgłoszeni uczestnicy wyrażają zgodę na wykorzystywanie i przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych firmy Personalities zgodnie z obowiązującą Ustawą z dn. 29.08.1997 r. (Dz. U . z dn. 29.10.1997 r.) o ochronie danych osobowych.


Partnerzy

Limit miejsc na seminarium jest wyczerpany. Zgłoszenia które napływają wpisujemy na listę rezerwową i w przypadku ewentualnego zwolnienia się miejsc, będziemy sukcesywnie potwierdzać.

Zapraszamy Państwa na seminarium poświęcone tematowi wycen. Zaprosiliśmy do udziału ekspertów, którzy przedstawią temat z różnych punktów widzenia: praktyka rynku, prawnego i naukowego. 

Program

09.30  rejestracja uczestników przy kawie

10.00  otwarcie seminarium
mec. Jacek Michalski, partner w Kancelarii Wolf Theiss

10.10 – 10.45 Premie płacone w wezwaniach na akcje spółek notowanych na GPW – badanie KPMG
prelegent: Tomasz Wiśniewski, partner w KPMG

10.45 – 11.30 Fairness opinion – pełen komfort czy wsparcie
prelegent: prof. Mieczysław Puławski, SGH

11.30 – 11.45 -przerwa na kawę

11.45 – 12.30 - Odpowiedzialność zarządu przy:

  • ocenie parytetu wymiany;
  • przyjęciu wyceny przygotowanej przez podmiot trzeci

prelegent: mec. Jacek Michalski, partner w Kancelarii Wolf Theiss

12.30 – 13.15 - Cena akcji proponowana w wezwaniu – aspekty prawne i praktyczne

prelegent: mec. Dariusz Harbaty, Counsel, radca prawny, Kancelaria Wolf Theiss 

13.15 – lunch / networking

Prelegenci


Jacek Michalski

Partner kierujący praktyką prawa spółek oraz fuzji i przejęć w kancelarii Wolf Theiss w Warszawie, Jacek Michalski posiada ponad 28 lat doświadczenia w doradzaniu klientom, które zdobył prowadząc wiele strategicznych transakcji w Polsce, w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a także w Afryce. Specjalizuje się w sprawach z zakresu M&A, rynków kapitałowych, corporate governance oraz kwestii regulacyjnych dla sektora finansowego. Jacek doradzał również przy tworzeniu banków, przejęciach istniejących banków oraz fuzjach dużych krajowych banków z bankami o międzynarodowym zasięgu. Od wielu lat jest wyróżniany przez najważniejsze międzynarodowe rankingi jako jeden z wiodących prawników korporacyjnych w Polsce. Przed przystąpieniem do Wolf Theiss, Jacek był partnerem w amerykańskich kancelariach Hunton&Williams i Dewey Ballantine oraz w międzynarodowej kancelarii Allen&Overy. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego oraz członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Jacek posługuje się płynnie językiem polskim i angielskim.

Tomasz Wiśniewski

Partner, szef zespołu wycen w grupie Deal Advisory w KPMG w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jest partnerem działu doradztwa w zakresie opracowania wycen przedsiębiorstw, sporządzanych dla celów transakcji, bądź zgodnie z wymogami standardów rachunkowości i regulacjami prawnymi (w tym na potrzeby planów połączenia i podziału oraz przymusowego wykupu akcjonariuszy mniejszościowych). Razem ze swoim zespołem zajmuje się również analizami wartości znaków towarowych, a także wydawaniem opinii na temat warunków finansowych transakcji (tzw. Fairness Opinions). Zarządza doświadczonym zespołem odpowiadającym za usługi wycen w KPMG w Polsce oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz bierze udział w pracach Europejskiej Grupy Wycen oraz Globalnego Komitetu ds. Wycen KPMG. W ostatnich latach wziął udział w sporządzeniu ponad trzystu niezależnych wycen przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki i dla różnych celów. Jego doświadczenie obejmuje także projekty dotyczące przeglądów due diligence, doradztwa prywatyzacyjnego, analiz opcji strategicznych, wsparcia w przygotowaniu business planów, opracowywania studiów opłacalności przedsięwzięć, budowy lub przeglądów modeli finansowych, zarówno dla klientów polskich, jak i międzynarodowych. Od 1998 roku jest członkiem stowarzyszenia biegłych księgowych ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) a od 2003 roku członkiem kanadyjskiego stowarzyszenia biegłych w zakresie wycen przedsiębiorstw (Canadian Institute of Chartered Business Valuators). Jest autorem lub współautorem licznych publikacji oraz prelegentem na konferencjach poświęconych tematyce wycen przedsiębiorstw oraz ładu korporacyjnego. Współpracuje z Instytutem Zarządzania Wartością Szkoły Głównej Handlowej, prowadząc wykłady poświęcone praktycznym aspektom wycen. Jest również wykładowcą na anglojęzycznych studiach magisterskich z zakresu Finansów i Rachunkowości na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jako przedstawiciel Krajowej Izby Biegłych Rewidentów uczestniczył w pracach prowadzonych z Polską Federacją Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych nad standardami „Ogólne zasady wycen przedsiębiorstw” oraz „Wycena praw do nieruchomości oraz maszyn i urządzeń na potrzeby sprawozdań finansowych”.

Dariusz Harbaty

Radca prawny oraz członek zespołu prawa spółek / fuzji i przejęć (M&A) w Wolf Theiss w Warszawie. Dariusz posiada ponad 18 letnie doświadczenie w doradztwie prawnym w sprawach z zakresu transakcji fuzji i przejęć spółek prywatnych i publicznych, rynków kapitałowych oraz prawa spółek. W ciągu swojej praktyki zawodowej współpracował z warszawskimi biurami wiodących międzynarodowych kancelarii prawnych. Dariusz doradzał m.in. Skarbowi Państwa przy sprzedaży pakietu akcji Energa S.A. w ramach IPO Energa S.A., słoweńskiemu Gorenje przy wprowadzeniu akcji tej spółki do obrotu na GPW (secondary listing) oraz sprzedaży akcji Gorenje w ramach SPO, jak również globalnych koordynatorów oferty w związku z IPO BGŻ S.A. Dariusz pracował nad szeregiem transakcji rynku kapitałowego, w tym m.in. wezwań na akcje spółek publicznych (BZ WBK S.A., Zakłady Azotowe Puławy S.A., TU Europa S.A., Travelplanet.pl S.A.) czy też transakcji przyspieszonej budowy księgi popytu (Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A., Cyfrowy Polsat S.A., Bank Pekao S.A.). Dariusz ukończył Uniwersytet Warszawski i jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Dariusz jest prawnikiem wyróżnianym przez prestiżowe organizacje rankingowe takie jak IFLR 2015, Chambers Europe 2014, Legal 500 2013 za swoje osiągnięcia w dziedzinie rynków kapitałowych. 

dr hab. Mieczysław Puławski, prof. SGH

Profesor nadzwyczajny w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Uczelni Łazarskiego. Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS/SGH. W latach 1977 – 1978 studiował na Wydziale Nauk Społeczno-Politycznych Uniwersytetu w Bazylei. W latach 1982 – 1988 pracował jako doradca prezesa Narodowego Banku Polskiego, a w latach 1989 – 1992 jako doradca ministra finansów. Członek wielu rad nadzorczych spółek handlowych, w tym w szczególności spółek giełdowych. Członek Rady Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Obecnie jest kierownikiem Zakładu Międzynarodowych Rynków Kapitałowych Katedry Rynków Kapitałowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 

Warunki udziału

Limit miejsc na seminarium jest wyczerpany. Zgłoszenia które napływają wpisujemy na listę rezerwową i w przypadku ewentualnego zwolnienia się miejsc, będziemy sukcesywnie potwierdzać.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, do udziału zapraszamy uczestników, którzy zechcą zgłosić swój udział i otrzymają od organizatorów potwierdzenie.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza znajdującego się po prawej stronie niniejszej witryny. W polu "kwota" proszę wpisać "0"

Przesłane zgłoszenie oznacza akceptację warunków uczestnictwa i zgodę na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych zgłoszonych uczestników w celach promocji i marketingu. Wyrażający zgodę na przetwarzanie danych mają prawo kontroli i weryfikacji przetwarzania danych, które ich dotyczą oraz do odwołania udzielonej zgody.