webinar
Alternatywne Spółki Inwestycyjne
2 czerwca 2022 | godz. 10.00 - 17.00
Spis treści
Udział w webinarium może być zaliczony jako element obligatoryjnego doskonalenia zawodowego radców prawnych. Czas trwania webinarium: 7 godzin szkoleniowych (1 godzina szkoleniowa = 45 minut)
Formularz zgłoszeniowy
Zapraszam Państwa do udziału w całodziennym, unikatowym szkoleniu autorstwa ekspertów z Kancelarii Żyglicka i Wspólnicy.
Uczestnicy webinarium:
- poznają, czym są alternatywne spółki inwestycyjne, jak funkcjonują i na czym polega ich działalność.
- prowadzący przeanalizują możliwe struktury ASI, modele zarządzania, a także ograniczenia i obowiązki ASI.
- dowiedzą się, jakie są procedury rejestracyjne alternatywnych spółek inwestycyjnych. Opis procedury uwzględnia praktyczną wiedzę uzyskaną podczas prowadzenia przez Kancelarię Żyglicka i Wspólnicy dziesiątek postępowań przed KNF.
- otrzymają praktyczną analizę rynku alternatywnych spółek inwestycyjnych w Polsce.
- poznają wszystkie obowiązki i regulacje wynikające z ustawy AML: program realizuje cele wskazane w art. 52 ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
Program
- Wszystko o Rejestrowych Alternatywnych Spółkach inwestycyjnych
- Wstęp
- Możliwe struktury
- Ograniczenia działalności gospodarczej
- Ograniczenia lokat inwestycyjnych
- Klient detaliczny i profesjonalny
- Obowiązki informacyjne i opłaty
- AML, FATCA, CRS, zrównoważony rozwój
- Zarządzanie konfliktem interesu
- O co pyta KNF w trakcie kontroli ?
- Zakładanie ASI
- Analiza Rynku ASI
- Oferta publiczna akcji ASI i nie tylko.
- AML dla ASI i ZASI
- Podstawowe pojęcia AML;
- Przegląd obowiązków instytucji obowiązanych;
- ASI jako instytucja obowiązana;
- Identyfikacja klienta ASI;
- Identyfikacja beneficjenta rzeczywistego;
- CRBR;
- Karta klienta;
- Osoby zajmujące eksponowane stanowiska polityczne (PEP);
- FATCA i CRS dla ASI;
- Ocena ryzyka klienta (grupa czarna, czerwona, żółta i zielona);
- Środki bezpieczeństwa finansowego;
- Obowiązki informacyjne;
- Obowiązek gromadzenia i przechowywania dokumentacji;
- Osoby odpowiedzialne za AML;
- Podsumowanie szkolenia.
Prelegenci
Jarosław Rudy, Partner Zarządzający, Radca Prawny, Autoryzowany Doradca ASO
Radca prawny związany z kancelarią Żyglicka i Wspólnicy od 2006 r. Twórca i leader departamentu prawa rynku kapitałowego w kancelarii. W roku 2012 w wieku 28 lat awansował na wspólnika, a w roku 2020 został wybrany na partnera zarządzającego kancelarii. Na co dzień prowadzi projekty M&A oraz Private Equity. Jest odpowiedzialny za kilkadziesiąt transakcji o łącznej wartości setek milionów złotych. Doradca prawny funduszy Bridge Alfa, PFR i spółek korzystających z tych formy finansowania. Reprezentował Klientów przed Komisją Nadzoru Finansowego (KNF) w 37 postępowaniach o wpis do rejestru zarządzających alternatywnymi spółkami inwestycyjnymi (ZASI) zakończonych wpisem. Obsługuje fundusze inwestycyjne od A do Z, tj. założenie, inwestycje, dezinwestycje (exity), zamknięcie. Certyfikowany Doradca rynków NewConnect i Catalyst. Wykładowca i prelegent seminariów, szkoleń dla inwestorów giełdowych oraz kursów przygotowującego do egzaminów zawodowych Doradcy Inwestycyjnego, Maklera oraz Agenta firmy inwestycyjnej. Uznany za wschodzącą gwiazdę (Rising Star) w pierwszej edycji rankingu Dziennika Gazety Prawnej oraz Lexis Nexis.
Dominika Bielecka, Head of AML & Compliance Department
Twórca i szef Departamentu AML & Compliance w Kancelarii. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze korporacyjnej podmiotów gospodarczych z branży finansowej i nowoczesnych technologii. W Kancelarii doradza w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz whistleblowingu, ze szczególnym uwzględnieniem alternatywnych spółek inwestycyjnych (ASI). Przy tworzeniu kompleksowego systemu AML dla ASI polega na cyklu Deminga – plan, do, check, act – przygotuj, zrealizuj, zweryfikuj, udoskonal. Przygotowuje procedury wewnętrzne AML z uwzględnieniem specyfiki klientów ASI oraz identyfikuje i mityguje ryzyko związane z klientem i beneficjentem rzeczywistym. Zwolenniczka holistycznego podejścia do oceny ryzyka – uważa, że ocena ryzyka nie kończy się na wyszukaniu jednego czynnika podwyższającego lub obniżającego ryzyko, ale na wyprowadzeniu wniosków z analizy zespołu czynników. Szkoleniowiec z zakresu AML. Przeprowadziła kilkadziesiąt szkoleń dla zarządów profesjonalnych ASI. Zdobyła szerokie doświadczenie w obsłudze kontroli przeprowadzanych u przedsiębiorców przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). W 2018 roku doprowadziła do reautoryzacji krajowej instytucji płatniczej, wykazując spełnianie przez nią w praktyce wszystkich obowiązków m.in. w obszarze AML. Brała udział w prowadzeniu dialogu z KNF w ramach Programu Innovation Hub, procesując pod kątem AML innowacyjny projekt we współpracy z giełdą Bitcoina. Na drugim biegunie figuruje jako prawnik procesowy i obrońca w sprawach karnych. Broni przedsiębiorców przed działaniami aparatu państwowego. Wygrała kilkaset spraw sądowych przeciwko ZUS, który zarzucał dużym przedsiębiorcom m.in. z branży meblowej i produkcji kominów przemysłowych pozorność umów o współpracę z innymi przedsiębiorcami. Z sukcesem reprezentowała Bułkęs – jedną z pierwszych w Polsce restauracji otwartych mimo zakazów związanych z COVID-19 – w sprawach karnych i przeciwko sanepidowi. Zwycięstwa odbiły się w Polsce szerokim echem i opisywane były m.in. na łamach Onetu, Gazety Wyborczej, Interii, Biznes Wprost i Śląskiego Biznesu. Przez klientów ceniona za skrupulatność, rzeczowość i determinację w osiągnięciu zamierzonego rezultatu.
Warunki udziału
- koszt udziału jednej osoby: 1350 PLN + 23% VAT
Koszt zawiera udział jednej osoby w webinarium zgodnie ze zgłoszeniem, materiały i certyfikat. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypełnionego formularza na witrynie www.personalities.pl (uprzejmie prosimy o kontakt, jeśli wolą Państwo formularz w formacie PDF do wypełnienia i przesłania skanu) doraz wpłata w terminie 7 dni od potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia, lecz nie później niż na 2 dni robocze przed datą webinarium. Ewentualną rezygnację z udziału należy przesłać na adres biuro@personalities.pl. W przypadku rezygnacji później niż na 2 dni robocze przed rozpoczęciem webinarium pobrana zostanie opłata w wysokości 100% opłaty za udział. Nieodwołanie zgłoszenia i niewzięcie udziału w warsztacie powoduje obciążenie pełnymi kosztami udziału. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. Możliwe jest zastępstwo zgłoszonego uczestnika. Przesłane zgłoszenie jest jednoznaczne z zawarciem wiążącej umowy pomiędzy zgłaszającym a firmą Personalities Katarzyna Łasak; oznacza akceptację warunków uczestnictwa i zgodę na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych zgłoszonych uczestników w celach promocji i marketingu. Wyrażający zgodę na przetwarzanie danych mają prawo kontroli i weryfikacji przetwarzania danych, które ich dotyczą oraz do odwołania udzielonej zgody.