webinar
Kontrola pracownika zdalnego
15.06 (czwartek) | godz.14.00 - 16.00
Spis treści
warsztat dostępny również w formule in-house
Udział w webinarium może być zaliczony jako element obligatoryjnego doskonalenia zawodowego radców prawnych. Czas trwania webinarium: 2 godziny szkoleniowe (1 godzina szkoleniowa = 45 minut)
Formularz zgłoszeniowy
Po raz pierwszy w blisko 50-letniej historii funkcjonowania Kodeksu Pracy pojawiło się w nim zagadnienie pracy zdalnej. Rewolucyjny potencjał tej nowości tkwi w odejściu od tradycyjnych założeń, w których to pracodawca kontroluje przestrzeń fizyczną pracy i odpowiada za wszystko co się w niej wydarzy. W tradycyjnym modelu pracy pracownik „przychodzi do pracy”. W pracy zdalnej to praca "przychodzi do pracownika". Różnicy tej nie należy lekceważyć, gdyż redefiniuje podstawowe instytucje prawa pracy, począwszy od podziału odpowiedzialności za BHP, ponoszenia kosztów pracy, sposobów kontroli pracowników, komunikacji, a także prywatności pracownika i domowników. Kwestie te ustawodawca określa wraz z pracą zdalną na nowo albo też pozostawia bez odpowiedzi.
Nasz cykl czterech webinariów kończy temat "Kontrola pracownika zdalnego".
Pozostałe tematy to:
- Workation - wakacyjny tryb pracy zdalnej
- Praca zdalna - analiza praktycznych problemów
- Ryczałt prac zdalnej
Program
- Rodzaje kontroli pracowników zdalnych
- Wymogi prawne dotyczące stosowania narzędzi kontroli wobec pracowników
- Rola porozumienia/regulaminu pracy zdalnej oraz regulaminu pracy
- Kontrola w miejscu pracy zdalnej
- Kontrola zdalna
- Narzędzia i aplikacje służące do monitorowania aktywności pracowników w czasie pracy.
- Kontrola pracownika a wykonywanie pracy na sprzęcie prywatnym.
Prelegenci
mec. Adrian Prusik
Radca prawny specjalizujący się w zagadnieniach prawa pracy i produktów emerytalnych. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie podmiotom gospodarczym. Obecnie realizuje się w roli prawnika in-house, poprzednio był wspólnikiem w jednej z renomowanych kancelarii specjalizujących się w prawie pracy. W 2021 roku z rekomendacji jednej z organizacji pracodawców był członkiem zespołu problemowego ds. prawa pracy przy Radzie Dialogu Społecznego i brał udział w pracach na uzgodnieniem projektu kodyfikacji pracy zdalnej. Współautor komentarza do ustawy o pracowniczych planach kapitałowych wydawnictwa Wolters Kluwer. W marcu br. ukazała się monografia mec. Artura Prusika dotycząca praktycznych aspektów stosowania przepisów o pracy zdalnej.
Warunki udziału
- Koszt udziału jednej osoby w webinarium: 295 PLN + 23% VAT
- Koszt udziału jednej osoby we wszystkich czterech webinariach w cyklu: 1000 PLN + 23% VAT
Powyższa kwota zawiera udział jednej osoby w webinarium zgodnie ze zgłoszeniem, materiały i certyfikat. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypełnionego formularza na witrynie www.personalities.pl (uprzejmie prosimy o kontakt, jeśli wolą Państwo formularz w formacie PDF do wypełnienia i przesłania skanu) doraz wpłata w terminie 7 dni od potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia, lecz nie później niż na 2 dni robocze przed datą webinarium. Ewentualną rezygnację z udziału należy przesłać na adres biuro@personalities.pl. W przypadku rezygnacji później niż na 2 dni robocze przed rozpoczęciem webinarium pobrana zostanie opłata w wysokości 100% opłaty za udział. Nieodwołanie zgłoszenia i niewzięcie udziału w warsztacie powoduje obciążenie pełnymi kosztami udziału. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału. Możliwe jest zastępstwo zgłoszonego uczestnika. Przesłane zgłoszenie jest jednoznaczne z zawarciem wiążącej umowy pomiędzy zgłaszającym a firmą Personalities Katarzyna Łasak; oznacza akceptację warunków uczestnictwa i zgodę na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych zgłoszonych uczestników w celach promocji i marketingu. Wyrażający zgodę na przetwarzanie danych mają prawo kontroli i weryfikacji przetwarzania danych, które ich dotyczą oraz do odwołania udzielonej zgody.