debata

Nowy projekt ustawy o polskich REIT-ach

7 czerwca 2017 (środa) | Sala kinowa, budynek CBF Nowy Świat, ul. Nowy Świat 6/12

pobierz plik ics

Spis treści

Partnerzy

Frazy kluczowe: REIT; spółki rynku wynajmu nieruchomości; projekt ustawy o REIT

Dziękujemy prelegentom i uczestnikom za udział w debacie. O kolejnych wydarzeniach związanych z tematyką REIT-ów będziemy Państwa na bieżąco informować. 

 

W piątek, 26 maja Ministerstwo Finansów opublikowało datowany na 19 maja br,, nowy projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu nieruchomości. Tekst projektu mogą znaleźć Państwo tutaj. Konsultanci społeczni mają czas tylko do 9 czerwca br. na zgłoszenie swoich uwag. Debatę nad projektem ustawy poprowadził Witold Zatoński, partner zarządzający Syrena Real Estate, jeden z wiodących polskich specjalistów w tematyce REIT, wśród panelistów najlepsi eksperci w temacie. Podsumowanie dyskusji opublikował 9.06 Puls Biznesu

 

Program

17,00 - rejestracja gości

17.30 - rozpoczęcie debaty (wprowadzenie i dyskusja z udziałem publiczności)

około godz. 19.00 zakończenie debaty

19.00 - rozmowy w kuluarach

Prelegenci

Witold Zatoński 

Partner zarządzający Syrena Real Estate. Kontynuuje karierę zawodową w ramach własnej firmy doradczej specjalizującej się w sektorze nieruchomości komercyjnych oraz będzie współpracował z GTC, jako doradca zarządu. Witold Zatoński był członkiem zarządu i dyrektorem ds. rozwoju i spraw prawnych GTC od 2007 r. Posiada tytuł magistra prawa, który uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim (1998 r.) oraz LL.M. z Columbia University School of Law (1999 r.). Witold Zatoński jest radcą prawnym prawa polskiego i adwokatem prawa amerykańskiego. W latach 1999-2007 pracował w Weil, Gotshal & Manges w Nowym Jorku i w Warszawie, w dziale fuzji i przejęć oraz rynków kapitałowych.

 

Marcin Juszczyk

Członek Zarządu Grupy Capital Park SA, pełniący funkcje Dyrektora Finansowego oraz Dyrektor ds. Inwestycyjnych posiada ponad 12 - letnie doświadczenie w sektorze nieruchomościowym. Od początku założenia Grupy Capital Park w 2003 roku pełni kluczową rolę, najpierw jako Dyrektor Finansowy, a następnie od 2005 roku przeszedł na stanowisko Dyrektora Inwestycyjnego. Grupa  Capital Park jest jedną z czołowych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm inwestujących na rynku nieruchomości w Polsce, zajmuje się realizacją projektów nieruchomościowych i zarządzaniem nimi, specjalizując się w skomplikowanych projektach deweloperskich o ponadprzeciętnych marżach. Zarządza obecnie portfelem nieruchomości obejmującym 75 projektów o łącznej powierzchni ok. 251 tys. GLA., zlokalizowanych w 36 miastach. Od 2013 roku Spółka jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Marcin wspólnie z zespołem przeprowadził ponad 100 transakcji inwestycyjnych na terenie całego kraju, uczestniczył w pozyskaniu finansowania bankowego o wartości ponad 600 Mln Euro oraz emisji obligacji Spółki na ponad 100 Mln Euro. Przed dołączeniem do Grupy Capital Park, Marcin pełnił funkcje Dyrektora Finansowego w Call Center Poland S.A. czołowej na polskim rynku spółki typu call/contact. Do 2001 roku pracował jako lider projektów i konsultant w zakresie doradztwa gospodarczego. Marcin jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), posługuje się tytułem FCCA oraz jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku: Informatyka i Ekonometria.

 

Mira Kantor-Pikus

Partner w Cushman & Wakefield. Odpowiada od ponad 4 lat za Doradztwo Strategiczne w ramach Rynków Kapitałowych. Mira ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w bankowości, branży inwestycyjnej, finansowaniu zarówno nieruchomości, jak i firm. Mira doradza klientom w zakresie długu, struktur funduszowych, pozyskiwaniu kapitału, zarządzaniu długiem oraz restrukturyzacjach. Przed dołączeniem do Działu Rynków Kapitałowych Mira pracowała w ING Lease i była m.in. odpowiedzialna za projekty deweloperskie i finansowanie strukturyzowane w Europie Środkowo-Wschodniej. Wcześniej Mira pracowała w Banku Austria i była odpowiedzialna za finansowanie korporacyjne. Mira uczestniczyła w zamykaniu wielu transakcji nieruchomościowych, doradztwie dłużnym i zarządzaniu długiem dotyczącym portfela nieruchomościowego i pojedynczych aktywów, tworzeniu strategii funduszowych oraz finansowaniu strukturyzowanym dla polskich i międzynarodowych klientów. 

 

Marek Kozaczuk

Partner w GreenbergTraurig. W swojej praktyce koncentruje się na prawie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem transakcji fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji spółek. Reprezentuje podatników w sporach przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi. Reprezentował m.in. Bank PKO BP, Budimex S.A., Polski Bank Przedsiębiorczości S.A. oraz FM Bank S.A., Polkomtel Sp. z o.o., spółki z branży informatycznej, polskie hurtownie farmaceutyczne i wiele innych. Doradzał m.in. globalnym koordynatorom: Citigroup Global Markets Ltd, DM BH, Société Générale, UBS oraz Deutsche Bank AG, London Branch, a także współprowadzącym księgę popytu: DM PKO BP, DI BRE, DM BZ WBK oraz Wood&Co, w związku z pierwszą ofertą publiczną Polskiego Holdingu Nieruchomości na GPW. Należy do Okręgowej Izby Radców Prawnych oraz Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Nagrody i wyróżnienia: Chambers Europe: miejsce 2 w Prawie Podatkowym (2015), miejsce 3 w Prawie Podatkowym (2011-2014), Chambers Global: miejsce 2 w Prawie Podatkowym (2015), miejsce 3 w Prawie Podatkowym (2011-2014), EMEA Legal 500: wiodący prawnik w kategorii Prawo Podatkowe (2013-2015), Best Lawyers: rekomendowany w kategorii Prawo Podatkowe (2014).

 

Dorota Wysokińska-Kuzdra

Prezes Zarządu Griffin Premium RE.. N.V., pierwszej spółki typu REIT notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, skoncentrowanej na rynku nieruchomości biurowych oraz biurowo-handlowych w Polsce, właściciela portfela 9 nieruchomości komercyjnych wartych ponad 500 m EUR, wśród których znajdują się takie obiekty, jak warszawska Hala Koszyki, Centrum Biurowe Lubicz w Krakowie czy Green Horizon w Łodzi. Wcześniej przez prawie 10 lat Dorota Wysokińska-Kuzdra, jako Senior Partner w Griffin Real Estate, była odpowiedzialna za zarządzenia oraz inwestycje w Grupie, a także za pierwszy fundusz mezzanine w Polsce. Kierowała transakcjami, które obejmowały między innymi nabycie nieruchomości, które wchodzą dzisiaj w skład portfela Griffin Premium RE..N.V. Była również częścią zespołu inwestycyjnego w trakcie nabywania Echo Investment, kierując zespołem due diligence. Przed dołączeniem do Griffin, jako Dyrektor Wykonawczy w HypoVereinsbank / UniCredit Group, a także na stanowiskach zarządczych w ich spółkach zależnych, była odpowiedzialna za finansowanie nieruchomości, bankowość inwestycyjną w zakresie nieruchomości, a także zarządzanie aktywami nieruchomościowymi. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu w Kolonii i Uniwersytetu w Duisburg-Essen w Niemczech.

Warunki udziału

Udział w debacie jest bezpłatny ( w polu "należność" proszę wpisać "0"). Lista uczestników już jest zamknięta. Zostały jeszcze pojedyncze wolne miejsca, prosimy więc o kontakt mailowy z naszym biurem, jeśli zechcą Państwo dołączyć

 

Sala Kinowa, Centrum Bankowo-Finansowe "Nowy Świat" S.A. ul. Nowy Świat 6/12